Вони залишили слід в історії Одеси
27 червня виповнюється 150 років від дня народження Володимира Петровича Воробйова — видатного анатома, академіка АН УРСР (1934).
Володимир Петрович закінчив у 1897 році Рішельєвську гімназію, а в 1903 році — медичний факультет Харківського університету.
Одним із перших Воробйов почав досліджувати функціональну анатомію, відкрив нові закономірності структурної організації нервової системи. Запропонував метод прижиттєвого функціонального контролю органів за допомогою імплантованих електродів. Розвинув вчення про цілісність організму, про вплив функцій і праці на морфогенез (формування органів).
Володимир Петрович організував у Харкові перший і єдиний у світі Музей становлення людини, створив оригінальний п’ятитомний «Атлас анатомії людини», за яким вивчали й вивчають анатомію багато поколінь медиків.
В.П. Воробйов був членом ЦВК УРСР. Нагороджений премією ім. В.І. Леніна (1927 р.). Нагороджений орденом Леніна. Президією АМН СРСР була заснована премія ім. В.П. Воробйова, яка присуджувалася раз на три роки за найкращу роботу з нормальної анатомії.
Володимир Петрович помер 30 вересня 1937 року в Харкові.
На честь В.П. Воробйова в Одесі названо вулицю (колишня Польова), на якій розташовані чотири великі клінічні заклади.
Більше про Володимира Петровича Воробйова читайте на нашому сайті «Вони залишили слід в історії Одеси»: https://odesa-memory.info/ru/?id=420
Статтю для проєкту підготував: Леонід Авербух, лікар, журналіст.
